Životopis

 

Jadran Šetlík se narodil 19.ledna 1952 v italském Terstu jako syn českého novináře a matky Slovinky.

Do Prahy přijel s rodiči v pěti letech a za dalších osm let se opět stěhoval do rodné Itálie, kde se jeho otec stal dopisovatelem ČTK. V římských ulicích také poprvé zmáčkl spoušť fotoaparátu a právě tam v patnácti letech zcela náhodně potkal svojí první velkou hvězdu – Claudii Cardinale.

Po ní následovaly další – ze světa hereckého, politického i společenského – Brigitte Bardot, Raquel Welch, Anthony Quinn, Peter Sellers, Robert Kennedy. V osmnácti letech začal Jadran Šetlík studovat na grafické škole v Praze.

V té době bylo o dráze uměleckého fotografa definitivně rozhodnuto.

Ve své profesionální kariéře se věnoval všem fotografickým žánrům – od reportáže přes architekturu, reklamu, módu, až k volné tvorbě. Jeho nejvyhledávanějším a nejčastějším fotografickým objektem byla velmi často žena v mnoha podobách. Svědčí o tom desítky kalendářů, řada reklamních kampaní, nesčetné množství reprezentativních souborů zajímavých osobností a fotomodelek.

V současné době se Jadran Šetlík věnuje převážně portrétu.

Je proto zcela logické a přirozené, že jeho doposud největší galerijní projekty a rozsáhlé výstavní cykly z posledních let, prezentované pod jednotným názvem Galerie Milénia Jadran, byly z oblasti uměleckých portrétů, především významných osobností.

Dnes Jadran Šetlík svojí tvorbou směřuje mimo jiné k renesanci rodinného portrétu (včetně dětského portrétu), který navozuje atmosféru klasického obrazu – nasvícením, kompozicí, volbou pozadí, stíny a barevností.

 

“PORTRĚT JE PRO MNE HLEDÁNÍM KRÁSY A CHARISMA V NITRU ČLOVĚKA”